Historie všedního dne - Chaloupky 2012

Autor: Marcela Erbeková <marcela.erbekova(AT)zsmnichovice.cz>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 27. 02. 2012

V týdnu od 13. do 17.2. 2012 se třídy 6.A,B účastnili environmentálního kurzu v Chaloupkách na Vysočině. Týdenní program s názvem Historie všedního dne začal přivítáním a rozdělením do skupin. Žáci se každý den dozvěděli něco nového - v úterý byl den o potravinách - upekli si chleba, upražili kukuřici, následovala výroba sýrů a másla, středa patřila včelařství a bylinkám, vyzkoušeli jsme si výrobu svíček a namíchali jsme si bylinkový čaj, ve čtvrtek byl den o materiálech- vlna a dřevo, společnými silami jsme porazili strom a po obědě jsme se naučili plést ošatku ze slámy. Také jsme si užili sněhu při zimních radovánkách - stavěli jsme sněhuláka, bobovali a běžkovali jsme a dokonce jsme postavili úžasné iglů.

Mgr. Monika Plevová