Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 227 nalezených)

* Ve 4. B od začátku roku pilně pracujeme


V předposledním říjnovém týdnu se žáci 4. tříd vydali na nelítostný souboj s dopravními předpisy a dopravními značkami. Na konci této bitvy čeká na ty nejstatečnější a nejodvážnější průkaz mladého cyklisty. Nebojte se, brnění ani meče nejsou zapotřebí, stačí bystrá hlava, kvalitní cyklistická přilba a dobře vybavené jízdní kolo.

                Na dopravním hřišti v Říčanech na nás čekala velice milá paní lektorka, která děti seznámila s nezbytnou teoretickou částí dopravní výchovy. Poté už se děti vrhly na své dvoukolové oře a vydaly se na „Spanilou jízdu“. Je pravda, že v samém počátku to vypadalo na dopravním hřišti jako na českých silnicích. Lektorka však děti na chyby ihned upozorňovala a po chvíli už se jezdilo podle dopravních předpisů.

                Po hodině praktických jízd děti odcházely s velkým nadšením a už teď se všichni těšíme na další hodiny dopravní výchovy.

Ale ani ve třídě nazahálíme, naopak zajímá nás nejen současnost, ale pátráme i po minulosti -víte, jaký byl největší objev starší doby kamenné? K čemu používal pravěký člověk pěstní klín? A proč vymřeli mamuti? My žáci 4. B už ano!

Celé září a ještě kousek října jsme se v hodině vlastivědy učili o počátcích naší historie. A protože jsme děti a jsme hravé, tak jsme si celý pravěk zpracovaly v rámci projektové hodiny.  Každá skupina měla za úkol zjistit nějaké zajímavosti o zadaném tématu.  Ve škole jsme pak společně s paní učitelkou dali hlavy dohromady a zpracovali nádherné projekty na téma – Věstonická Venuše, Pěstní klín, Pravěké nástroje, Neandrtálec a Mamut. A aby toho nabylo málo, tak jsme k celému projektu namalovali o výtvarné výchově obrázky. Posíláme malou ochutnávku, škoda jen, že je nemůžeme ukázat všechny.

Pravěk se nám moc líbil, ale teď rychle dál, čas utíká a na nás čekají krásné staré pověsti.

 Mgr. Jana Cháberová a děti ze 4. B


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 01. 11. 2015 | Tisk

* Společná černá setkání v obou budovách školy


Předěl mezi říjnem a listopadem je spojen s tradičním svátkem Památkou zesnulých - Dušičkami i v poslední době stále více se rozšiřujícího Halloweenu. Ani ve škole nezůstaly tyto svátky stranou našeho zájmu a aby bylo poznat, jak pěkně k sobě patříme, opět jsme se oblékli do stejné barvy - na doporučení žákovského parlamentu byla touto barvou letos černá.

A tak se uskutečnilo černé setkání jak ve velké škole, tak také ve školní budově na náměstí. Kromě společného fotografování jsme si také zazpívali veselou písničku Petra Skoumala o nadpřirozených bytostech, které k tomuto svátku také patří - pěti ježibabách létajících vzduchem, řešili jsme strašidelné úkoly, tančili a vyprávěli pohádky.

Už teď se těšíme na další společný den.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 01. 11. 2015 | Tisk

* Slavnostní otevření nástavby školy


1. září 2015 byla za účasti významných hostů slavnostně otevřena nástavba naší školy.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 10. 09. 2015 | Tisk

* Obhajoby závěrečných prací


Základní vzdělávání naši deváťáci završí obhajobou své závěrečné práce, na které pracují systematicky celý školní rok.

Zpracují verzi ve Wordu a v powerpointu, kterou pak veřejně prezentují před komisí složenou z učitelů školy a členů zastupitelstva města nebo školské rady. V loňském školním roce byl jako „externista“ v komisi přítomen pan Michal Bláha a jeho postřehy, dotazy a zkušenosti z praxe jsou při obhajobách velkým přínosem.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 27. 08. 2015 | Tisk

* Vystoupení našich žáků v husitském kostele


Školní pěvěcký sbor pod vedením pana učitele Jana Tichého společně s flétničovým kroužkem a druháky zakončili svým vystoupením výstavu věnovanou 70. výročí konce II. světové války v husitském kostele. 

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 01. 08. 2015 | Tisk

* Kramaření Extra - 30. 5. 2015 (benefiční akce na obnovu hřiště Podhorky)


Letošní Kramaření bylo trochu jiné. Proto také název Kramaření Extra. Naše třída 7. B. se zapojila do programu Extra třída  www.extratrida.cz, se kterým přišla obecně prospěšná společnost EDUin v partnerství s Nadačním fondem Tesco. Na začátku školního roku jsme si vybrali udělat něco pro obnovu hřiště Podhorky a požádali jsme město, zda bychom se letos mohli zhostit pořádání Kramaření (samozřejmě stále ve spolupráci a pod patronátem města Mnichovice). 

 

 


Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 06. 06. 2015 | Tisk

* Měsíční studánka - třídy 7. A a 7. B


Už ve školním roce 2011/2012 si tehdejší 4. třídy vzaly pod patronát spolu s rybáři města Mnichovic studánku na hřištěm Podhorky. Vyčistily ji a vymyslely název spolu s krátkým příběhem. V letošním školním roce děti dnes už 7. tříd vše zdárně dokončily - opět studánku vyčistily, dno a strouhu vyložily kamenem. Rybáři zařídili vytištění příběhu na velkou desku, kterou spolu s dětmi pověsili ke studánce. Od informačního centra na náměstí vede vyznačená stezka až ke studánce. A po práci přišla zasloužená odměna - opékání buřtů u ohně na Podhorkách, které zařídili právě rybáři. Děkujeme mnohokrát a všechny zveme na krátkou procházku ke studánce a zároveň prosíme o udržování čistoty a nevhazování kamenů.

Děkujeme - třídy 7. A a 7. B 


Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 31. 05. 2015 | Tisk

* 4. ples školy - 21. března 2015


Jménem všech pořadatelů - Základní školy T. G. Masaryka Mnichovice, rodičovského sdružení ROSa Mnichovice a Města Mnichovice – bych ráda poděkovala všem našim partnerům a sponzorům za poskytnuté dary.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 03. 05. 2015 | Tisk

* Oslava Dne Země


22. dubna ve středu měla naše planeta ZEMĚ svátek.

V prvních třídách jsme oslavovali sice až v pátek, ale o to s větší chutí a obrovským odhodláním Zemi nějak obdarovat.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 03. 05. 2015 | Tisk

* Čtenářské dílničky prvňáčků a spaní ve škole


Tak si představte, že jsme prvně nocovali v naší škole! Někteří i prvně mimo rodinu a domov. Ptáte se, jak to dopadlo? A naše odpověď zní: SKVĚLE!!


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 03. 05. 2015 | Tisk

* Sněženky a machři 2015


Téměř celý únor je pro naši školu také ve znamení lyžařského kurzu v Deštném v Orlických horách.

Na zimní lyžařský pobyt vyjíždí hlavně žáci čtvrtých a sedmých tříd, aby se někteří nejprve seznámili a jiní již zdokonalili ve svém lyžařském umění a hlavně si užili společný třídní výjezd na hory.

Rádi od nich předáváme radostný pozdrav SKOL!


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 15. 02. 2015 | Tisk

* Den otevřených dveří - neděle 11. ledna 2015Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 17. 01. 2015 | Tisk

* Recitační soutěž 2014


V úterý 9. prosince jsme uspořádali školní kolo recitační soutěže.Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 11. 12. 2014 | Tisk

* Podporuj muziku!


V úterý 18. listopadu se sešli naši žáci osmých a devátých tříd, aby si pomocí projektu "Buď toho součástí. Podporuj muziku!"ujasnili a rozšířili povědomí o autorských právech a o hodnotě hudby jako takové.

 Dozvěděli se, že v případě že uživatel šíří svá vlastní dílka je z hlediska autorských práv všechno v nejlepším pořádku. Ale pokud jde o dílka cizí, měli by pečlivě zvažovat, zda se nedopouští protiprávního jednání....

 

Teorii z praxe  potvrdil umělec Ben Cristovao, který žákům srozumitelně vysvětlil, proč je dobré koupit si originál díla (např. vydané CD).


 


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 22. 11. 2014 | Tisk

* Slavnostní zahájení školního roku 2014/ 15


Letošní školní rok jsme nově zahájili v Mnichovicích na náměstí T. G. Masaryka.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 12. 09. 2014 | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server