* Výuka na dálku – každodenní realita dnešních dnů

Zavření školy nás všechny postavilo před nové výzvy.

Ačkoli by se mohlo zdát, že práce z domova je pro kantory jednodušší než každodenní výuka za katedrou, je tomu právě naopak. Řada on-line forem výuky vzniká v rekordním čase a bez dlouhých příprav. Učitelé mnichovické školy pracují s maximálním nasazením a odhodláním být dobrými průvodci v učení žáků. Bakaláři, Teams, Forms, Youtube, WhatsApp, Umíme to, Škola s nadhledem atd. – to jsou jen některé nástroje a aplikace, které s žáky používáme.

Samozřejmě výuka na dálku není jen o technice, ale pedagogické a didaktické postupy je potřeba přenést do online světa. A to není vůbec snadné!

Rodiče na sebe převzali obrovskou tíhu každodenní domácí práce se svými školními dětmi.

Zejména v rodinách s menšími dětmi je opravdu obtížné skloubit svou práci, výuku dětí a k tomu ještě zabezpečit každodenní chod celé domácnosti. Je to obdivuhodné! Žáci nyní dostali obrovskou příležitost – dokázat nám dospělým, že už spoustu věcí zvládnou sami a že jsou schopni převzít svůj díl odpovědnosti. Postupně se učí řídit si svůj čas na práci a na ostatní činnosti. Získané zkušenosti z této nelehké doby se jim určitě budou v budoucnu hodit. A najednou se ta nenáviděná a nudná škola stává něčím, kam se všichni těší.

Vážení učitelé, rodiče a žáci, všem patří obrovské poděkování. Jsem velmi ráda za všechny pozitivní zpětné vazby, kterými se vzájemně oceňujete. Je velmi milé vidět, jak si jeden druhého vážíte. Prosím, nezapomínejte si to vzájemně říkat (nebo psát). Pochval není nikdy dost.

Marcela Erbeková, ředitelka školy

Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 22. 06. 2020 | 231 přečtení | Tisk