Cyklo – kurz pro osmé třídy

Koncem září vyrazily osmé třídy na tradiční cyklokurz do kempu Doubí u Třeboně. Počasí bylo nádherné. Celý kemp nesl v duchu dobré nálady a zápalu do uskutečnění nejrůznějších výzev – např. nejzdatnější jezdci za celodenní výlet ujeli neuvěřitelných 86 km!

Volný čas žáci s učiteli vyplnili výlety se zmrzlinou, plavbou na kajaku, koupáním, táboráky, pečením buřtů, táborovými písněmi a samozřejmě nesměla chybět ani noční bojovka.

Zlatým hřebem celého kurzu se stal Triatlon – běh s vozíkem, 10 km jízdy na kole a běh kolem fotbalového hřiště. Do cíle šťastně dorazili všichni závodníci, unavení, ale šťastní. Odměnou, za úžasné sportovní výkony a nasazení, se žáci večer dočkali diskotéky u táboráku.

Perlička na závěr: Na „Otužileckou výzvu“ paní ředitelky, poslední den naskákalo do rybníka dobrovolně 32 žáků a všichni učitelé – nutno podotknout, že vzduch měl v ranních hodinách celé 2 °C a voda 5 °C, což byla pro všechny neotužilce výzva s velkým V!

Za učitele Michaela Vigo