První školní den

Na první zářijový den má každý z nás řadu vzpomínek. Pamatujete si, jak jste hrdě kráčeli ke škole s obrovskou aktovkou na zádech? Nebopřekvapeně koukali na Pepíka z vedlejší třídy, který přes prázdniny vyrostl snad o půl metru? Ať už jsou naše vzpomínky jakékoliv, většinou v nás válčil pocit nových nadě

jí a očekávání se strachem z neznámého.

Ve středu pravděpodobně stejné pocity zažívaly i naše děti. Obavy rychle vystřídal pocit jistoty, že se potkávají se starými známými tvářemi. Díky dobré organizaci každé dítko bez problémů našlo svou paní učitelku a vesele se k ní připojilo. I přes veškerá hygienická opatření se podařilo této chvíli dát slavnostní a nezapomenutelný ráz.

A protože si všichni přejeme, aby byl tento jedinečný první zářijový den ve vzpomínkách našich dětí nesmazatelně zapsán, slavnostně pokračoval i v odpoledních hodinách. A to otevřením hřiště Podhorky, kde na děti čekaly soutěže, opékání špekáčků a veselé dovádění. Na své si přišli i rodiče v podobě studeného pivečka a přátelského popovídání se sousedy, kamarády nebo s pedagogy.

O vybudování hřiště se zasloužili samotní žáci. Společným úsilím se jim podařilo získat částku více než 1 milion Kč – od výtěžků z pořádání Mnichovice Tour až po sponzorské dary. Ing. Ivan Drbohlav (firma Mountfield a.s.) dětem každou vydělanou korunu zdvojnásobil.

 

Takže HURÁ do nového školního roku. Řečeno slovy tělocvikářů: „Povedený start je prvním krokem k úspěchu!“

 

Hana Olišarová

Foto: Michaela Vigo a Roman Kelbich