3D vizualizace na naší škole

Dne 24. února byla připravena pro žáky volitelných bloků Ekonomická laboratoř a Média prezentace o 3D vizualizaci od firmy Visible VisionŽákům byl vysvětlen princip 3D vizualizace a také jaké přístroje se k této technologii využívají. Jedná se o vytvoření 3D dynamického modelu. Tato metoda slouží k různým účelům, především k prezentaci budov na webových stránkách různých firem a organizací. 

V prezentaci se také žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací. Napříkladjak dlouho by trvalo naskenovat nákupní centrum OC Letňany. Naši školu navštívili dva mladí pracovníci z této firmy, kteří chtěli podnikat v této oblasti. Začali si hledat více informací o 3D vizualizaci a následně začali tento produkt nabízet pod touto firmou. 3D vizualizace nabízí také mnoho výhod, např.: úsporu času a financí, u hotelů vyšší tržby. Tato firma má na kontě 3D vizualizace mnoho budov. Při této prezentaci byla promítnuta ukázka z Tyršova domu. Žákům se prezentace na toto téma líbila a většina by jejich služby uvítala také pro naši školu.  

 

Tobiáš Kolník 8. C