Cimrman by měl radost

Dne 29. 4. 2022 v 12:25 bylo dvěma žáky základní školy TGM zachráněno kachní vejce. Jména těchto dvou udatných hrdinů jsou: Tomáš Juřík a Michal Tichý.

Tito hrdinové museli přebrodit nebezpečný, divoce proudící a studený metrový potok. Odvahu jim dodal místní školní tělocvikář Alexander Diószeghy, který se řídí známým heslem „ve zdravém těle, zdravý duch“. Poté museli tito borci ujít dlouhou a strastiplnou trasu plnou nebezpečných a agresivních živočichů v podobě mouchy, mravence a zcela jistě jedovatého pavouka. Hned potom co ušli těch předlouhých 15 metrů s obrovským nadmořským převýšením, dostali se k opuštěnému vejci. Přemýšleli, jak to osamělé kachní vejce z té rozbouřené vody mnichovického potoka vylovit. Naši záchranáři se museli potýkat i s další hrozbou. Ta hrozba byla hlad a žízeň. Potraviny, které si s sebou sbalili, došly již při cestě tam. Zapomněli zásoby vynásobit. Krát dvě to mělo být. Ale i přesto že celých 10 minut nedoplnili tekutiny a kalorie se nezastavili. Michal z bezpečné vzdálenosti velkým kusem dřeva dělal bodyguarda Tomášovi, který nasazoval vlastní život, aby vytáhl co nejopatrněji vejce. Díky Michalově statečnosti byl Tomův život ochráněn a vejce bylo úspěšně vyloveno. O zachráněné vajíčko naši samo zvolení sociální pracovníci odborně pečují a už se těší na vylíhnuté kachňátko, o které se také hodlají postarat do doby, než vystuduje vysokou školu.

Tímto žádáme širokou veřejnost o pomoc při hledání krkavčí kachny. Nezodpovědná kachna, která odvrhla své vejce a nevyužila kachnaboxu, zaslouží přísné potrestání. Pokud  projekt vylíhnutí dopadne špatně, skořápka bude darována jako exponát do učebny přírodopisu místní školy.

Tomáš Juřík a Michal Tichý, 9.B