Delegace na naší škole

Dne 20. září Středočeská zemědělská škola v Benešově pořádala dvoudenní celoevropskou akci v rámci českého předsednictví v Radě EU. Tato škola je již léta v organizaci EUROPEA-International, která sdružuje zemědělské (zelené školy) z celé Evropy. Ředitelka SZeŠ Benešov s paní hejtmankou pak delegaci v rámci dobré praxe, pozvala všechny přítomné do ZŠ Mnichovice, která se nebojí inovací a v mnohém je napřed. Střecha školy je totiž několik let zelená, má to dobrý vliv na zadržování a vypařování vody, ochlazování budovy a blízkého okolí, ale také pěkný výhled z pater školy i okolních domů. Zelené střechy mají zmírnit dopady změn klimatu, zlepšit hospodaření s vodou a mikroklimatické podmínky ve městech a obcích. Delegace se hlavně zaměřila na již zmiňované zelené střechy a celkově si prohlídla naši školu. Už jste si někdy všimli, kde má naše škola zelené střechy? A na jakých budovách? Jestli jste o této návštěvě dosud neslyšeli, tak snad byl můj příspěvek užitečný.

(napsal Tobiáš Kolník)