Jaro a soutěže jsou tu!

S příchodem jara nám startují soutěže a sportovní akce nejen v naší škole, ale i skrze okrejsní a krajská kola. Pro 4. a 5. třídy chystáme mezitřídní turnaj ve fotbale, který nám poslouží zároveň jako výběr na McDonald’s cup, kterého se budeme již tradičně s našimi žáky účastnit. V květnu nás čeká akce pro všechny žáky 3. – 9. tříd, konktrétně “Do školy na kole”. Žáci se budou ve svých třídách celý květen zapisovat, který den kolik ujeli a následně třídy vyhodnotíme. Dále pro 2. – 5. třídy je naplánovaný “Turnaj 4 škol” v Senohrabech. V červnu začneme cyklokurzem 8. tříd a navážou nám na něj páté třídy. Konec školního roku bude patřit sportu a pohybu také. Připravujeme sportovní projektový den s tématikou olympijských her nebo třeba atletický pohár pro nejmenší. Akcí a pohybu bude dost a věřím, že naše dovednosti a radost z pohybu společně s dětmi zase někam posuneme.

Petr Příhoda