Lesní pedagogika

V uplynulých týdnech se žáci 1. a 2. tříd účastnili programu Přítel lesa. Jednalo se o jeden z prvních výletů po delší odmlce. Žáci se tak těšili nejen na les samotný, ale i na cestu autobusem, piknik a lákavý program. Les jsme tentokrát vnímali jinýma očima. Dopoledne děti poznávaly taje lesa a dozvěděly se spoustu zajímavostí přímo od lesníka, který nám byl průvodcem. Veškeré vědění bylo předáváno formou zážitkových her – skrze smysly a badatelské úkoly. Děti očichávaly zajímavé vůně stromů, některé se i učily poznávat. Pochopily rozdíl v hloubce růstu kořenů, orientovaly se v bludišti mladých stromků, překonávaly překážky, stavěly úkryt a spoustu dalších činností. Skrze celý program byl protkán ekosystém lesa, který děti skrytě poznávaly. Výlet ověřil i naši fyzickou zdatnost, což bylo také důležité sdělení. Den si všechny třídy užily a těšíme se na další akce venku!

Za tým 1. a 2. tříd Tereza Zelenková