Mnichovické kramaření 2023

V sobotu 27. května se na Masarykově náměstí jako každý rok konalo Mnichovické kramaření. Tato akce pořádána městem Mnichovice a ve spolupráci s MŠ, ZŠ Mnichovice a dalšími organizacemi a institucemi nabídla pestrý program. Po celý den si mohli návštěvníci této akce zakoupit něco dobrého k snědku v některém ze stánků s občerstvením nebo zavítat ke stánku Farní charity Mnichovice a koupit si knížku nebo oblečení. Na Mnichovickém kramaření vystupují především děti z MŠ a ZŠ Mnichovice a bylo tomu i při letošním ročníku. Pro tento ročník si ZŠ Mnichovice připravila různá taneční a pěvecká vystoupení, ale také vlastní obchod s různým zbožím a výtvory žáků. Na akci mimo jiné  vystoupili představitelé různých sportů. Bylo možné zhlédnout krátkou ukázku Taekwon-Da nebo gymnastického oddílu TVT Motion. Závěr dne se nesl ve znamení hudby. Vystoupily rockové skupiny Projekt 76 a The Apples. Mnichovické kramaření letošního roku bylo nabité svým programem a pestrostí stánků. Podstatou této akci byl také výtěžek věnovaný MŠ a ZŠ Mnichovice a na Farní charitu Mnichovice. Občané města Mnichovice a dalších přilehlých obcí se těší na další ročník této soutěže. Žáci ZŠ Mnichovice již nyní přemýšlejí o projektech, které představí na příštím ročníku Mnichovického kramaření.

Tobiáš Kolník, 8.C