Návštěva tiskové mluvčí

Dne 13. ledna navštívila naši školu v rámci talentových bloků tisková mluvčí T-Mobilu. Paní Patricie Šedivá se věnuje Public Relations, což jsou vztahy s veřejností. Tuto funkci si mohla vyzkoušet ve známých firmách, např: Cola-Cola a Alza. Paní Šedivá nám popsala svoji práci, vysvětlila rozdíl mezi PR a reklamou a také další aktivity v této činnosti.

A co musí umět dobrý PRista?

Perfektní češtinu, hlavně spisovnou. Schopnost zvládat stres je také velmi důležitá. A pokud má vaše firma nějaký problém, tak je potřeba vést krizovou komunikaci.

Tato práce bývá někdy hodně náročná. Musíte pracovat s médii, ale také se zaměstnanci dané firmy. Tiskový mluvčí by měl budovat firemní image, rychle se rozhodovat a mít široký přehled ohledně úspěchů nebo problémů firmy, kterou zastupuje.

Návštěva byla provázena prezentací paní Šedivé a žáci měli také možnost klást otázky.

Tobiáš Kolník, 8.C