Práce talentového bloku

Asi před měsícem mě oslovila paní vychovatelka ze školní družiny. Ráda by s družinovými dětmi našla kousek místa, kde by děti mohly pěstovat bylinky do jarní pomazánky nebo kroužku vaření, vlastní zeleninu na ochutnání a pár kytiček pro potěšení. Daly jsme hlavy dohromady a vytipovaly místo pro vyvýšené záhony. Vybraly a objednaly jsme ohrádky a vše potřebné. Blok Práce se dřevem ohrádky namořil a zkompletoval. Holky a kluci s blokem Záhady přírody měřili, kopali a vyrovnávali terén, kde pak záhony nainstalovali. Další týden jsme ohrádky vystlali koňským hnojem a doplnili zeminou ze struhařovské kompostárny a prolili mnohými kbelíky vody. Tímto naše práce skončila a záhony jsme předali Květě Parýzkové a jejím malým svěřencům. Děti se s paní vychovatelkou hned vrhly do práce a v současné době je již zaseto i zasázeno. Velmi mě potěšil fakt, že když se chce, tak to jde a spolupráce napříč školou funguje!

Lenka Zajíčková