Přespávání ve Všestarech

První školní spaní ve všestarské první třídě: Noc plná dobrodružství a odvahy

Dne 21. 3. se pro prvňáčky základní školy stala jejich třída na jednu noc jejich novým domovem. Událost, která se stala pro mnohé z nich prvním spaním mimo domov bez přítomnosti rodičů, byla plná vzrušení, dobrodružství a nových zkušeností.

Večer začal tradičně. Po příchodu do školy si děti rozprostřely své karimatky a spací pytle na kobercích, obklopily se svými plyšovými hračkami a polštářky, které si přinesly z domova.

Atmosféra byla plná očekávání, když maminky začaly předčítat pohádky. Ticho, které ve třídě panovalo, bylo přerušováno jen jemným hlasem čtoucí maminky a občasným šepotem dětí. Po příbězích následovala “stezka odvahy” – vzrušující část večera, na kterou se všechny děti těšily. Cílem bylo posílit jejich odvahu a vyprovodit čtecí maminky z areálu školy.

Když dobrodružství skončilo, nastal čas na další čtení a následné usínání při čtení pohádkových příběhů.

Ráno bylo stejně kouzelné jako předešlý večer. Po probuzení na děti čekala bohatá snídaně plná všelijakých dobrot. Snídaně poskytla ideální příležitost pro sdílení zážitků a příběhů z minulé noci.

První školní spaní v první třídě bylo pro všechny zúčastněné nezapomenutelným zážitkem. Nejen že posílilo vztahy mezi dětmi a pomohlo jim být samostatnějšími, ale také ukázalo, jak důležité jsou takovéto zážitky pro jejich osobní a sociální vývoj.

Toto první školní spaní tak zůstane v paměti všech zúčastněných jako noc plná dobrodružství, smíchu a odvahy.

Michaela Kovářová