Připomínka obětí Holocaustu

Pokud jste viděli na konci října žáky z 9. C, jak zahradničí v trávě před školní jídelnou, zastihli jste je v okamžiku zapojení do mezinárodního projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze.  Žáci sázeli cibulky žlutých krokusů jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí, které zemřely během holocaustu.  Žlutá barva krokusů připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé během nacistické vlády nuceni nosit. Pokud žáci krokusy zasadili správně a bude nám příroda nakloněna, květy vykvetou na přelomu ledna a února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu. Práci v terénu žáci doplnili o prozkoumání databáze obětí holocaustu a dohledali jména obětí z Mnichovic a blízkého okolí.