Škola v přírodě 3.AB

V polovině května vyrazili kapitáni 3.A a 3.B se svou posádkou na pirátskou výpravu skrytou pod názvem Škola v přírodě.

Malí piráti se v pondělí ráno nalodili do autobusu a vyjeli vstříc dobrodružství do Nové Vsi nad Nisou. Nevadila jim ani absence moře, ani nepřítomnost rodičů. Touha po nových zážitcích byla silnější.

V penzionu s příznačným názvem Maják se piráti zabydleli jedna dvě, a hned začali prozkoumávat nejbližší okolí. Na svých lodích Caribik a Černá Perla vztyčili své vlajky a postupně se během týdne odvažovali dál a dál. V rámci tréninku šplhu vystoupali po stěžních i na vysokou rozhlednu Nisanka. Při celodenním výletě navštívili výrobnu dřevěných hraček DETOA. Zkusili si svou zručnost a vynalézavost při sestavování hraček dle vlastního návrhu z komponentů, které jsme si v prodejně zakoupili.

Celý pobyt byl zakončen nápaditou pirátskou hrou, kde si děti osvěžily nejen své vědomosti, ale prověřily i svou fyzickou a tělesnou zdatnost. Na konci hry musely překonat bázeň, sebrat poslední zbytek odvahy, aby se tváří v tvář postavily starému námořnickému opičákovi a sebraly mu obrovský a cenný poklad. Vše, se ke spokojenosti malých pirátů podařilo, pirátský poklad si děti spravedlivě rozdělily. Nechybělo ani ocenění za nejlépe uklizenou kajutu a pak už se děti těšily na maminky a tatínky.

O školu v přírodě nepřišla ani 3.C a druhé ročníky.

Za tým ŠVP Hana Olišarová a Pavla Olachová