Velikonoční setkání

Dne 18. března se žáci ze třídy 2.C již od rána pustili do příprav na odpolední setkání s rodiči, které mělo tentokrát Velikonoční téma.

Den žáci začali tím, že si musel sestavit recept na tradiční Jidášky a mazanec. A protože je nás vždy mnoho tak to žáci pojali ve velkém stylu a rozdělili se do čtyř skupin, dvě skupinky pekly Jidášky a dvě mazance. Po složení receptu a získání postupu se žáci pustili do založení kvásku a následného odměřování a vážení zbývajících ingrediencí. Všechna těsta žákům krásně nakynula, a tak se pustili do tvarování jak Jidášků, tak mazanců.

Odpoledne jsme se společně sešli v naší třídě na náměstí, kde již na všechny čekaly upečené dobroty a připravená stanoviště na tvoření. Tentokrát se zdobili květináčky pomocí ubrouskové techniky, do kterých si pak žáci i se svými sourozenci zasadili velikonoční osení. Na dalším stanovišti byla připravená vyfouklá vajíčka, na které se malovalo voskem. Na třetím stanovišti čekaly sádrové odlitky s velikonoční tématikou. A to nejlepší na závěr bylo pletení pomlázek pod vedením zručných a zkušených tatínků a maminek.

Všichni si odpoledne náramně užili a již nyní se těší na další setkání.

Za třídu 2.C Karolína Zvolánek