Výlet do Struhařova

Ve čtvrtek 2. 5. 2024 bylo ředitelské volno, přesto se ve škole shromáždily děti od 1. až po 5. třídy.
Náš výlet bylo putování za Struhařovským pokladem. Vyrazili jsme nejprve na Podhorky, kde se všech 25 dětí seznámilo pomocí ledolamek.
Během cesty byly umístěny úkoly na poznávání přírody, ale zároveň i pohádková cesta s plněním úkolů. Čas byl i na pozorovací lupy. Cesta utíkala rychle a než jsme se nadáli, byli jsme u Struhařovského rybníka, kde na děti čekal poklad, ale musely si ho najít pomocí mapy.
K obědu jsme si opekli vuřty, kdo nechtěl, měl na výběr i párek v rohlíku. Tímto moc děkujeme občerstvení U Františka, který nám byl ochoten pro děti otevřít bufet.
Než jsme se rozkoukali, už jsem museli jít na autobus, který děti velmi ocenily, protože nožičky bolely snad každého.
A na závěr si pomocí přírodnin a kartónu děti vyrobily obrázek, který si odnesly domů.
Odcházelo se s úsměvem a dobrou náladou.
Olina Trnková + Petra Musilová