Zážitková výuka v geoparku

Žáci z pátých tříd objevují tajemství dinosauří éry.

V dubnu navštívily páté třídy geopark v Říčanech. Žáci se ponořili do fascinujícího světa dinosauřích stop a přesliček. S lopatkami a štětcem v ruce se pustili do vykopávání kostry dinosaura v obřím pískovišti, a každý nález byl doprovázen nadšeným vykřikováním nad novými objevy.
 
Děti se nejen zapojily do vykopávání pravěkých fosílií, ale také se naučily odlevat stopy dinosaurů a pravěkých rostlin ze sadry, které si poté mohly odnést na památku  do školy. Během této akce se dozvěděly také mnoho zajímavostí o dinosaurech a jejich životě.
 
Návštěva geoparku poskytla dětem zábavný zážitek, ale také jim  dala nahlédnout do oborů paleontologie a její důležitosti při výzkumu minulosti naší planety.
 

Michaela Vigo