ZUŠ – Talentové zkoušky

Blíží se nám květen a to je čas talentových zkoušek. V pátek 31. 3. a ve středu 5. 4. navštívíme mateřskou školu v Mnichovicích a každého, kdo bude chtít, vyzkoušíme ze zpěvu a rytmu. Pro vás, kteří jste již MŠ odrostli a máte zájem o umělecké vzdělávání,  vás zveme na talentové zkoušky do Říčan.

Talentové zkoušky se uskuteční v týdnu od 29. 5. – 2. 6. 2023. a proběhnou v termínech:

Do hudebního oboru: 29. – 30. 5. v budově Masarykovo náměstí 57

Do tanečního oboru: 31. 5. a 2. 6. 2023 v budově Pod školou 1110

Do výtvarného oboru: 1. – 2. 6. 2023 v budově Pod školou 1110

Do literárně-dramatického oboru: 1. 6. 2023 v budově Pod školou 1110

Na webových stránkách ZUŠ Říčany jsou pro vás připraveny veškeré informace, týkající se talentových zkoušek. Zápisová aplikace bude otevřena od 31. března 2023.

Jako novinku budeme letos otvírat oddělení elektrické kytary, novou třídu hry na violu a co by vás také mohlo zajímat  – rozšiřujeme oddělení klasického tance (baletu). Máme novou paní učitelku Pamelu Morávkovou, profesorku Pražské taneční konzervatoře a budeme také doplňovat skupiny v tanci scénickém u paní učitelky Ivany Sikorové. Podle počtu přijatých dětí budeme rozšiřovat i pobočku v Mnichovicích.

Těšíme se na viděnou v ZUŠ Říčany!

První veřejný koncert mnichovické pobočky

Vážení přátelé, pobočka ZUŠ Říčany v Mnichovicích pěkně prosperuje a tudíž jsme si dovolili připravit pro rodiče první veřejný koncert, který se uskutečnil 20. 3. od 17.30 v aule ZŠ Mnichovice.

A sešlo se nás tam opravdu hodně. Ve zcela zaplněné aule si rodiče poslechli výkony svých dětí a společně jsme se mohli těšit z jejich hezkých výkonů.

Děkujeme za spolupráci paní ředitelce Marcele Erbekové a  paní zástupkyni Petře Kaprálkové ze ZŠ Mnichovice. Další poděkování patří kolegům, kteří koncert připravili – Darině Glatzové, Martině Čelikovské a Aleši Hejcmanovi.

Tradici veřejných   koncertů v Mnichovicích budeme dále rozvíjet a doufáme, že by to mohl být další příspěvek k obohacení kulturního života v Mnichovicích.

Atmosféru koncertu načerpáte z přiložených fotografií.

MgA. Markéta Sinkulová

Programový a kulturně – výchovný pracovník ZUŠ Říčany