2.C v džungli

Dne 17. dubna se žáci ze třídy 2.C vydali do pražské zoologické zahrady, tentokrát ne však na obyčejnou prohlídku ZOO. Po vstupu do areálu se třídy ujala sympatická průvodkyně Tereza, která nás zavedla do Indonéské džungle, kde na nás čekaly různé zábavné úkoly. Žáci pracovali ve skupinách a bádali a pátrali po různých malých živočiších. Prvním úkolem bylo najít malé hnědé žabičky, o kterých jsme do té doby ani nevěděli, že se v akváriu nachází. Žabičku jsme však objevili pouze jednu, ostatní byly někde schované. 😊 Dále žáci v rámci programu poznávali stopy divokých zvířat a učili se poznávat podle trusu, čím se zvíře živí a určovali, zda se jedná o masožravce, býložravce nebo všežravce. Všechny aktivity žákům šli náramně dobře a paní průvodkyně je moc chválila.

Po programu, jsme si dali svačinu u ledních medvědů a vyrazili se podívat ještě na nějaká jiná zvířata. Obrovský úspěch měli tučňáci a lachtani, kteří se náramně předváděli. Výlet si všichni parádně užili a těší se na další společné zážitky.

Za třídu 2.C Karolína Zvolánek