Aktuality ze školy

Aktuality ze školy 

  • Slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Cesty časem proběhlo přímo pod vánočním stromem. Na vítězné práce našich žáků se můžete podívat na vernisáži, která bude zahájena v lednu v ZUŠ Josefa Lady Velké Popovice. Všem výhercům blahopřejeme.
  • Poslední školní den před Vánoci se děti účastnily akce, kterou vymyslel školní parlament. Všichni si měli obléknout oblečení ve vánočních barvách nebo s vánočními motivy.
  • Naši žáci (talentové bloky Art-Life se School Teamem a výtvarka v 6. A) v posledních týdnech pracovali na dárcích pro místní Domov pro seniory Blaník. Dary budou už zítra předány, tak doufáme, že udělají radost! 🙂
  • Na naší škole můžete narazit dokonce i na betlém na motivy oblíbené počítačové hry Among Us, který vytvořili chlapci z výtvarného bloku Art-Life.
  • Takhle krásný a velký vánoční strom máme ve škole! Začíná se pěkně plnit krásnými ozdobami, které si vzali na starost naši žáci.
  • V talentovém bloku Domácnost byla úspěšně otestována vykrajovátka, která vznikla na naší školní 3D tiskárně. Některá vykrajovátka jsme vytvořili z kresby na papír a některá z digitální kresby našich žáků.
  • Náš školní betlém, který vyráběli naši žáci, zažil letos premiéru ohledně jeho umístění. Ač jsme ho v minulých letech instalovali na atypické místo v podobě přístřešku nad hlavním vchodem do naší školy, letos jsme udělali změnu. Přišlo nám, že před hlavním vchodem je z důvodu stavby nové jídelny poměrně rušno a navíc by na betlém nebylo tak hezky vidět, takže jsme ho umístili na trávník mezi velkou a malou tělocvičnou. Myslíme, že to nebyla vůbec špatná volba a že to tam našemu betlému slušelo. 🙂

Michaela Vigo a Roman Kelbich