Chráníme žabičky

Určitě jste si všichni všimli igelitových zábran, co se na jaře objevují kolem silnic. Staví je dobrovolníci na místech, kde žáby přechází silnici k místu, kde se rozmnožují. I děti z místní GZŠ Mnichovice se připojily se svými učitelkami k záchraně žab. Sešli jsme před setměním s kbelíky a čelovkami, poslechli jsme si povídání o migraci žab a o jejich životě. Žabkám, které jsme našli v okolí Šibeničního vrchu, jsme pomohli k nejbližší vodní ploše a trochu přispěli k jejich ochraně. Akce se nám líbila, příští rok se opět zapojíme.

Školní ekotým