Irská kultura a tradice

Nedávno jsme s žáky na prvním stupni oslavili irský svátek St. Patrick´s Day. Připili jsme si brčálově zeleným lektvarem „drinkem“, vyprávěli si o historii svátku, jeho celosvětových oslavách, o irských legendách a tradicích. Poté si děti své postřehy ověřily kvízem. Třídy se proměnily v kreativní dílny. Naše tvořivé duše se pustily do výroby masek. Každý žák si vyrobil svého vlastního šťastného maskota, který ho bude provázet po celý rok. Ať už se jednalo o masku, poklad mytologického skřítka Leprikóna (Leprechaun), šťastnou třílistou jetelovinu (shamrock) nebo duhový obláček, všichni byli náležitě pyšní na svá umělecká díla a skvěle se bavili.

St. Patrick’s Day na naší škole byl plný smíchu, radosti a irského kouzla. Děkujeme všem žákům a učitelům za účast a těšíme se na příští rok, až se opět setkáme pod duhou.

Sláinte! 🍀

Michaela Zittová