Lesní pedagogika

V měsících květen až červen navštívili naši žáci z 1. až 3. tříd, vzdělávací program Lesní pedagogika ve Svojeticích.  Tímto programem nás provázela slečna Karolína a její pes Dar. Byl po celou dobu naším milým a zábavným průvodcem. Děti se v rámci tohoto programu učily poznávat stromy podle listů, plodů a kůry. Viděli jsme na vlastní oči na padlém stromě kůrovce, také jsme se dozvěděli, jak se zakládá školka a jakým způsobem se musí udržovat, aby místo napadených stromů kůrovcem vyrostly nové a zdravé stromy.  Děti také poznávaly lesní zvěř podle zvuků a hádanek. Mohli jsme si také prohlédnout některé kůže lesních zvířat, např. kůži jezevce, lišky, norka a kuny nebo parůžky srnce. Ve skupinkách měly za úkol sestavit z přírodnin lesní zvíře, které potom měly ostatní skupinky uhádnout. Celé dopoledne v lese jsme si moc užili i díky tomu, že v průběhu celého programu děti hrály různé hry a samozřejmě se toho zároveň i hodně nového naučily.  

 

Klára Vavřincová za 1. až 3. třídy 

Nebyly nalezeny žádné obrázky