Lyžařské kurzy

Jet či nejet? Toť otázka, která už na podzim potrápila nejen vedení školy. K velké radosti všech čtvrťáků a sedmáků bylo rozhodnuto, že se lyžařské kurzy uskuteční, pokud jen trochu epidemiologická situace dovolí. Všem bylo jasné, že přípravy a plány se budou muset přizpůsobit covidovým opatřením, ale kdo se bojí, nesmí na hory.

První týden v lednu si užívaly horského vzduchu ve Velké Úpě třídy 4.C a 4.D. I když na začátku kurzu nebylo počasí ideální na lyžování, dětem to ani v nejmenším nevadilo. Program, který pro ně lektoři a učitelé připravili, byl tak zábavný, že se dětem ani nechtělo do postelí.  Čtvrťáci si  po dlouhé době užívali možnosti být spolu i mimo školní lavice, trávili společné chvíle i něčím jiným než výukou a mohli se radovat ze společných zážitků. Nakonec se počasí, jako na objednávku, umoudřilo a došlo i na tolik očekávané lyžování. Jenže všechno jednou končí, a smutek z odjezdu domů střídá na druhé straně radost dalších tříd, které se na lyžák teprve chystají.

Hana Olišarová, foto lektoři a učitelé 4.C a 4.D