Matematická soutěž PANGEA

Máme úspěšné řešitele matematické soutěže PANGEA! 

Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny žáky, kteří rádi řeší matematické úlohy. Pracuje s reálnými příklady ze života a nabízí možnost zúčastnit se žákům 4. až 9. ročníků základní školy a studentům jím příslušných ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky. Letošního 9. ročníku se zúčastnilo 53 391 žáků. Do celorepublikového finále z každé kategorie postoupili ti nejlepší.Mezi postupujícími v kategorii 4. tříd (9.307 žáků) byla i naše žákyně KRISTÝNA JANEČKOVÁ a z 61 finalistů se umístila na 18. místě.  V kategorii 7. tříd a sekund víceletých gymnázií (8.758 žáků a studentů) postoupil do finále DANIEL BOHÁČ, který se umístil na 21. místě (převážná většina finalistů byli studenti gymnázií) 

Finálový den proběhl v nové budově Národního muzea a slavnostní program a vyhlášení výsledků ve Valdštejnské zahradě v monumentální otevřené stavbě Sala Terrena. Ceny předávaly významné OSOBNOSTI VĚDY. 

DĚKUJEME NAŠIM FINALISTŮM ZA VZORNOU REPREZENTACI ŠKOLY  

A BLAHOPŘEJEME K ÚSPĚCHU!!