Návštěva beatboxera ve škole

Dne 11. listopadu navštívil naši školu Daniel Lacek, též přezdívaný jako “Chill”. Pan Lacek zavítal na talentový blok Média, kde žákům představil svoji organizaci Ulice dětem o.p.s. 

Tato organizace se snaží rozvíjet děti a hledat v nich motivaci, co je zajímá. Pan Lacek objíždí, se svými nadanými kolegy, školy po celé naší zemi.  

Při své návštěvě nám představil svého nadaného kamaráda. Beatsolčy, vlastním jménem Filip Solčány, se věnuje beatboxu. Tento beatboxer vyhrál svojí první soutěž v pouhých třinácti letech. Beatsolčy pochází z hudební rodiny. Jeho matkou je zpěvačka Šárka Rezková. 

V současnosti vystupuje po celé ČR. Nedávno odjezdil druhou TOUR se známým slovenským rapperem Rytmusem. Na závěr tohoto setkání nám Filip Solčány předvedl něco ze svého talentu. Umí napodobit i známé melodie. Po tomto představení měli žáci talentového bloku možnost klást hostům otázky. Žákům se návštěva líbila a těší se na další setkání s Danielem Lackem. 

Napsal Tobiáš Kolník