Návštěva Národního divadla

V úterý 16. května jsme se školou jeli do Národního divadla na operu Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Jednalo se o modernější verzi od režisérky Alice Nellis. Představení trvalo asi tři hodiny. Během dvou přestávek jsme měli čas podívat se na výhled ze střechy Národního divadla. Viděli jsme až na Petřín. Mohli jsme také sejít dolů k základním kamenům. Po skončení jsme jeli zpátky opět vlakem, některé z nás si vyzvedli rodiče přímo u divadla. Ti, co jeli vlakem, se dostali domů až kolem půlnoci. Celkově  to byl krásný zážitek jako vždy, ať už jsme tam jeli kvůli divadlu, společné cestě nebo kvůli kamarádům. Děj byl pro nás trochu složitější a potřebovali jsme nějaké dovysvětlení. Ale bylo to fajn, moc jsme si to užili a už se těšíme na další příležitost jet do divadla v příštím školním roce.                                                                                                                           

Matěj Spanilý, Jan Štěrba z 6. C  a Kristýna Jechová z 6. B