Cyklistické kurzy

V týdnu od 5.6. do 9.6. vyrazili žáci 8. tříd do Sportkempu Doubí u Třeboně na cyklistický kurz. Za 5 dní všechny skupiny najezdily kolem 150 km. Dopoledne a odpoledne jsme křižovali po cyklostezkách okolo Třeboně, nejlepší skupiny dojeli až k našim sousedům do Rakouska a další dvě skupiny podnikly cestu kolem Světa, navštívili jsme osady Boston, New York, Velký London, Paris a Prdel. Po večeři měly děti možnost využít různá sportoviště v areálu, zahrály si beach volejbal, fotbal, nohejbal, stolní tenis a dokonce si otestovaly svoje schopnosti na lodích. Předposlední den poměřili síly ve štafetovém triatlonu, večer zase svojí odvahu v noční bojovce. Týden se i přes večerní deště vydařil.

Monika Plevová

V týdnu od 12. 6. do 16. 6. jsme si užívali s 5. ročníky na cyklistickém kurzu. Kurz se povedl na jedničku s hvězdičkou, nejenže jsme jezdili na kole, ale zdokonalili jsme se v plavání, naučili jsme se řídit kánoe, zpívali u táboráku a nechyběla ani noční bojovka a oblíbená diskotéka. Program byl tak pestrý, že si každý účastník našel to svoje… Prostě podařená akce.

Michal Váňa