Plavecké kurzy

V letošním školním roce zahájili třeťáci plavecký kurz v Benešově. Byli rozděleni do skupin dle svých plaveckých schopností. Během plaveckého kurzu žáci pilují nejenom plavecké dovednosti, ale také si užívají vodních radovánek.  Cílem kurzu je nejen naučit žáky základním plaveckým stylům, ale také základům chování se kolem vody, teoretických prvků první pomoci nebo také překonání strachu  z vody a jejího prostředí.

Za 3.třidy Lenka Musilová

Začátek školního roku zahájili i naši druháčci plaveckým kurzem v centru Fialka v Říčanech. I přes počáteční obavy, které v některých žáčcích propukly, se všichni bez větších obtíží seznámili s vodou a rozdělili se do skupin. Žáčci vždy hodinu plavou a po plavání se jdou prohřát do páry. Všichni podávají své nejlepší výkony a mnozí i překonávají svůj strach a zdárně se jim to daří. Žáci si lekce užívají, každý po svém.

Za 2. třídy Karolína Zvolánek