Škola ve Všestarech žije!

Na krásné nové prostředí si školáčci zvykli velice rychle. V barevných třídách se děti s radostí učí novým věcem a osvojují si nové dovednosti. Počasí jim také přeje, a tak se mohou děti z první třídy i děti z tříd přípravných vzdělávat venku na čerstvém vzduchu. Nové role školáka se všechny děti ujaly během několika dní a svou úlohu berou zodpovědně.

Paní učitelky kvitují připravenost dětí z mateřských škol. I proto daly dětem důvěru a na začátku října vyrazily všechny třídy na první větší výlet. Vydaly se pěšky lesem kolem Kapličky sv. Anny, se zastávkou na dětském hřišti na Božkově, na chutný oběd do nové jídelny ve škole v Mnichovicích. Do jídelny přišla děti pozdravit i paní ředitelka Marcela Erbeková, poté si děti prohlédly „velkou“ školu a od paní zástupkyně Petry Kaprálkové zde za svůj první podařený výlet dostaly sladkou odměnu. Cestou zpátky se výletníci svezli vlakem. Paní učitelky byly z dětí na výletě tak nadšené, že už nyní plánují další.

Milou atmosféru této malé školy doplnily také zájmové kroužky. Žáci zde mohou v rámci družiny navštěvovat lekce flétny, divočiny, kreativní dílny, jógu a od listopadu také keramiku. A už v tuto chvíli se děti a paní učitelky těší na lekce gymnastiky, na které budou docházet v rámci tělesné výchovy v zimních měsících.

Na slavnostním otevření odloučeného pracoviště Základní školy T. G. M. Mnichovice byli návštěvníci mile překvapeni, jak budova i její okolí „prokoukly“, přesto ale úpravy a práce pokračují. Před pár týdny se rekonstrukce dočkala příjezdová komunikace a další práce jsou naplánované v příštích týdnech. Za zmínku stojí například nové zastřešení terasy, kde díky krásnému babímu létu děti tráví nejen svačinové přestávky, ale i výuku samotnou. Dle slov paní učitelek si zde všichni naplno užívají krásný podzim, ale prostředí je tak ideální, že se už teď těší i na zimní radovánky ve sněhu.

Za tým všestarských učitele Mgr. Andrea Wieulzoeuf