Spolupráce s francouzskou školou v Dijonu

V letošním školním roce jsme navázali spolupráci se školou na východě Francie, konkrétně v historickém městě Dijon, které je hlavním městem departmentu Côte-d’Or a regionu Burgundsko-Franche-Comté,

http://www.lycee-charlesdegaulle.fr/site/8-actualites/278-inscriptions-2021.html

Do projektu je zařazeno 27 dětí převážně z 9. A, z naší třídy s rozšířenou výukou jazyků. Prvním krokem je výměna dopisů.  Pro některé děti to je po dlouhé době (ne-li poprvé), kdy dostaly ručně psaný dopis a kdy mají i nějaký napsat. V pondělí 18. 10. přišly dopisy z Francie a na základě podobných charakteristik a zájmů si děti vybraly tzv. penfrienda – kamaráda na dopisování.

Projekt bude přesahovat i do výuky Zeměpisu – budeme s dětmi vytvářet dvojjazyčnou anglicko-českou deskovou hru o České republice a totéž o svém státě budou tvořit naši francouzští přátelé. Hru si navzájem pošleme a samozřejmě i zahrajeme. Rozšíříme si tak povědomí o Francii a zábavnou formou předáme informace o naší rodné zemi.

Mgr. Dominika Švehlová