Volby do žákovského parlamentu

Žáci ZŠ Mnichovice si 14. 10. 2021, v rámci projektového dne, vyzkoušeli, jak se připravují a prezentují skutečné volby – jednalo se však ovolby do žákovského parlamentu 🙂

Volba kandidátů do Žákovského parlamentu se např. v 8.A nesla v duchu rozvířených emocí. O místa v radě se ucházely hned čtyři strany. Týmy vyráběly volební letáky a placky, probíhala vášnivá diskuze nad body volebního programu. Samozřejmě nechyběly ani hlasovací lístky, obálky, volební urna a improvizovaná volební místnost.

Volby proběhly pod přísným dohledem třídního učitele. Čtení volebních lístků provázelo jásání a bouřlivý potlesk. K volbám se dostavil i třídní maskot, kostlivec Karel Chyba, aby podpořil své favority.

Obsáhlejší reportáž o volbách z pohledu dětí připravujeme do dalšího čísla ŽM.

Děkujeme všem žákům za účast a blahopřejeme zvoleným zástupcům tříd.

Text a foto Michaela Vigo