Učíme se všude, konec roku

Některého čtenáře by mohlo možná napadnout, zda se v mnichovické škole žáci učí, nebo jsou stále na nějakých výletech. Ale o tom dnešní vzdělávání je. Je dokázáno, že pozitivní třídní klima podporuje učení. Při plánování a organizaci školní výuky na to hodně myslíme. S dětmi děláme spoustu různorodých činností – ve škole, venku, doma i v cizině, s učiteli i s odborníky z reálného pracovního svět. Jak už řekl Karel Čapek: „Vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole.“ (Samozřejmě, že píšeme i písemky, učíme se v lavicích a občas je to pro děti i učitele hodně náročné. Jen se u toho moc nefotíme…)

Milí žáci, kolegové a rodiče, užijte si pohodové prázdniny se svými nejbližšími.
pondělí 2. září 2024 v 8,00 hodin odstartujeme nový školní rok tradičně na Masarykově náměstí.

Mgr. Marcela Erbeková, ředitelka školy