Vynášení Moran

Jako každý rok se děti ze školní družiny rády loučí se zimou a netrpělivě vyhlíží voňavé jaro, které evokuje dny plné radostného dovádění na louce, hřišti a blízkém okolí Mnichovic. Všechny děti se těší, že odloží neforemné zimní bundy a neustále hledající se čepice a rukavice a vyběhnou vstříc jarním paprskům.

Snad právě proto se nápad vynést zimu z obce setkal s tak velkým úspěchem. Už za jedno odpoledne vznikl návrh podoby symbolu smrtky Morany a hned další den se družinové děti radostně vrhy do realizace svého plánu. Při tvoření se žáci naučili písničku, která se po staletí v naší zemi zpívala při vynášení Morany.

Na první jarní den, bylo vše perfektně připraveno k slavnostnímu vhození Morany do potoka Mnichovka. Slavnostní akt byl důstojně zrealizován, a tímto slibujeme občanům Mnichovic nádherné jarní dny (i když může občas ještě mrznout J).

Petra Musilová