Masopust

„Maškary k Vám přišly, hej, začal masopustní rej!“
Říkankami a masopustními písničkami se v úterý s magickým datem 22. 2. 2022 otřásalo mnichovické náměstí, když se průvod masek v podání žáčků z malé školy vydal obveselit obyvatele i návštěvníky města. Masopust představoval období veselí a hodování mezi dvěma postními dobami.
A tak ani ve škole jsme nezůstali této tradici co dlužni. Už od rána se škola hemžila veselými maskami princezen, pirátů a všemožných pohádkových bytostí. Děti celý den plnily zábavné pracovní listy, pekly vdolky a nechyběly ani typické koblihy. Zpívaly se masopustní písničky, ke kterým si každý vyrobil vlastní hudební nástroj. Hravý program pokračoval i v odpolední družině, kde pro děti byly připraveny soutěže a dílničky, v nichž si mohly vyrobit třeba i karnevalovou škrabošku.
Všichni jsme si den náramně užili, zasmáli jsme se a pobavili.  Všichni se těšíme, že si masopustní rej zase za rok zopakujeme.

Kateřina Malásková