Young People in European Forest

A co se pod tímto názvem skrývá? Jde o soutěž tříčlenných týmů mladých lidí, kteří se zajímají o les a přírodu vůbec a chtějí se vzdělávat v oboru i nadále.

Regionální kolo již 12. ročníku této mezinárodní soutěže proběhlo 16. 3. 2022 v Kostelci nad Černými lesy v objektu zámku pod záštitou Lesnické a dřevařské fakulty ČZU.

Velkou radost nám udělal zájem ze strany našich žáků napříč ročníky 2. stupně. Odhodlání zúčastnit se nepolevilo ani poté, co děti dostaly odkazy na objemný studijní materiál. Přihlásily se čtyři soutěžní týmy a ve středu jsme vyrazili do Kostelce. Soutěž byla zahájena slavnostně za zvuku lesních rohů na nádvoří zámku. Atmosféra byla velmi přátelská a děti se chopily úkolů zodpovědně. První část tvořil týmový vědomostní test a druhou částí byla obsáhlá „poznávačka“ přírodnin nejen zrakem, ale též hmatem, čichem i poslechem.

Po práci přišla i zábava, která nám rozšířila další obzory. Před vyhodnocením nám byla umožněna prohlídka historické části zámku a kaple s odborným výkladem.

A jak to všechno dopadlo?

Týmy ZŠ T. G. Masaryka Mnichovice obsadily všechny 3 medailové pozice a první tým postupuje dále do krajského kola. Držíme palce!

Na soutěž se přišla podívat i naše paní ředitelka a byla úspěchem dětí tak nadšena, že se rozhodla pro sladkou odměnu a pozvala mnichovické soutěžící do cukrárny v Kostelci.

1. místo: Richard Přikryl, Mariana Cyrany, Tereza Polanská
  2. místo: Tereza Chybová, Lexy Kulíková, Anežka Frýbová