Listování

Po dlouhé době se škola vrací do běžného režimu. I proto mohly děti z 1. stupně shlédnout představení z cyklu scénického čtení Listování, jehož “otcem” je Lukáš Hejlík. Nejde o nějaké čtení oblíbených pasáží z knížek, ale o dynamické představení s rekvizitami, hudbou, začátkem i koncem. Nejmladší žáci viděli zpracování knížky Ivy procházkové Eliáš a babička z vajíčka, děti z 3. -5. tříd Dračí polévku Aleny Ježkové, kterou autorka napsala před 12 lety a v tuto dobu je snad ještě aktuálnější než v době svého vzniku.

Všechna tři představení, ve kterých účinkovala, kromě Lukáše Hejlíka i Petra Bučková, měla spád, nepostrádala napětí, byla zábavná, veselá, dojemná, smutná i poučná.

Učitele obzvlášť potěšila pochvala od herců za to, jak pozorné a vnímavé publikum v mnichovické škole měli.

Představení byla hrazena rodičovským sdružením ROSa.

Lenka Hájková