Vzdělání prochází žaludkem

Novou školní jídelnu jste již jistě zhlédli na fotografiích, možná ji i navštívili a nějakou tu laskominu ochutnali. Ale jak vypadá běžný provoz po více jak roce od slavnostního otevření?

Už ráno, když se blížíme do školy, nás příjemně překvapí báječná vůně linoucí se z kuchyně. Pro učitele a děti pracovní den teprve začíná, ale kuchařský tým je už dávno v plné práci.

V čase oběda se jídelna naplní malými i většími strávníky. Páni kuchaři a paní kuchařky hbitě nandávají na talíře objednané obědy, a i když je frmol, neztrácí smysl pro humor a úsměv jim nemizí z tváře. Nejvíce se jim oči zazáří, když si děti přijdou přidat.

V nabídce kuchyně není jen pestrý a zdravý jídelníček, ale i ovoce, saláty, dezerty a mnoha dalších dobrot a nápojů rozmanitých příchutí.

Špinavé talíře mizí rychlostí blesku v myčce, a když se stane nehoda v podobě rozbitého nádobí, nejedná se o žádnou tragédii. Personál kuchyně se v klidu a se samozřejmostí  postará o úklid a malý strávník dostane novou porci.

Náš tým kuchyně je také plný překvapení. Školní zaměstnanci byli potěšeni dárkem –  jednou v podobě vánočky, podruhé svatomartinské husy.

Školní jídelna vychází také velmi flexibilně vstříc aktivitám školy. Pro žáky šestých tříd na adaptačním soustředění připravili úžasnou snídani, na vánoční ples nachystali raut plný delikates…

Zdálo by se, že už snad ani víc dělat nejde, ale opak je pravdou. Naši báječní kuchaři si nenechávají svůj um pouze pro naše chuťové pohárky, ale vychovávají další kuchařskou generaci ze Střední školy řemesel Kunice. Dále se podílejí na přípravě pohoštění na akcích města, pro seniorská setkání atd. Vaří i pro „neškolní“ zájemce. Každý, kdo má zájem o gastronomický zážitek se může informovat a přihlásit na tel. +420 730 140 547, 323 640 331,e-mail:  jidelna@zsmnichovice.cz

Nově si také můžete prohlížet fotografie jídel na školním instagramu – jídelna.zsmnichovice.

Jediné, co mohu naší školní jídelně „vytknout“ je obtížnost si vybrat mezi dvěma skvělými pokrmy. 

Hana Olišarová