ZUŠ Říčany – konec šk. roku

ZUŠ Říčany – Mnichovice přeje dětem a rodičům krásné prázdniny

Milé děti, vážení rodiče, je to tak. Další školní rok je téměř za námi. Ten letošní uběhl velmi rychle, protože byl naplněn přípravami a následnou realizací koncertů k 70. výročí založení ZUŠ. Doufáme, že i vy jste nějakou akci navštívili a odnesli si z ní dobrý pocit.

Talentové zkoušky

K talentovým zkouškám se nám letos přihlásilo opravdu velké množství zájemců. I navýšená kapacita nebyla schopná uspokojit všechny zájemce a žáky jsme přijímali podle určitých kritérií. A to se týkalo i některých zájemců z Mnichovic.

Každopádně děkujeme za váš zájem o umělecké vzdělávání a za účast na talentových zkouškách. Jsme velmi potěšeni, protože zájem byl opravdu velký a tudíž  budeme od září otvírat v Mnichovicích nový obor – literárně dramatický. A to hned dvě skupiny – jednu pro děti mladší do 10 let a jednu pro děti od 10 let výše.

Samozřejmě otevřeme novou třídu přípravné hudební výchovy a lehce doplníme žáky do již stávajících skupin a ročníků. Rozšířili jsme také pěvecké oddělení.

Výsledky talentových zkoušek najdete na www.zusricany.cz od 17. června 2024.  

Zde také najdete od 27. srpna 2024 veškeré informace, týkající se začátku roku.

Schůzka rodičů nově přijatých žáků se uskuteční 4. září 2024 v koncertním sále Staré radnice (děti nemusí být přítomny) – 17.30 – 18.30 – LDO, taneční obor, výtvarný obor a 18.45 – 19.45 – hudební obor.

Rodiče, jejichž dětí jsou již našimi žáky a děti pouze mění zaměření nebo přibírající druhý obor na schůzku chodit nemusí. Děkujeme a těšíme se na viděnou v září.

Pozvánka

Zveme vás na Závěrečný koncert naší mnichovické pobočky. Přikládáme pozvánku. Doufáme, že se zase všichni sejdeme v jídelně ZŠ, poslechneme si, co se naše děti naučily nového a že si vzájemně popřejeme krásné prázdniny. A navíc se těšíme na nové koncertní křídlo……….

Nové klavírní křídlo

Máme radost, že se nám podařilo splnit závazek a pro Mnichovice zakoupit koncertní křídlo. Nákup klavíru je nová záležitost, kterou řešíme na poslední chvíli, ale doufáme, že to zvládneme. Pokud se nám podaří vše logisticky zpracovat, dojednat a zařídit, děti vyzkouší nástroj  na Závěrečném koncertě. Je to sice starší nástroj, nicméně po generální opravě, s příjemným zvukem a úhozově přijatelný pro naše studenty. Těšíme se na něj!

Srdečně vás zdraví vaše ZUŠ Říčany – Mnichovice