ZUŠ Říčany

Vážení rodiče, milé děti, vážení příznivci uměleckého vzdělávání dovolte mi, abychom vás na stránkách Života Mnichovic pravidelně informovali o tom, co se děje v naší mnichovické pobočce. Rádi bychom vám v následujících příspěvcích blíže představily činnost ZUŠ Říčany, která má již čtvrtým rokem pobočku v Mnichovicích.

Zatím byla naše výuka tak trochu utajená. Výukové programy pomalu rozjížděly, postupně jsme nabírali nové žáky, navyšovali kapacitu tříd a přidávali i nová hudební zaměření. V současné době má mnichovická pobočka již 47 žáků, kterým nabízíme výuku v hudebním zaměření hra na klarinet, hra na saxofon, pěvecká výchova, hra na klavír a hra na příčnou flétnu. Součástí výuky jsou i teoretické předměty, např. hudební nauka či dějiny hudby a výuka komorní hry a hra v orchestrech a souborech.

A protože se snažíme neustále nabízet žákům něco nového a zajímavého, nezapomínáme ani na   návštěvu koncertů, divadelních představení a workshopů.

Zápis do ZUŠ Říčany

Vážení rodiče, pokud máte zájem a chcete zapojit vaše dítě do našich uměleckých aktivit, jsou tyto řádky určeny právě vám.

Jako vždy navštívíme v dubnu MŠ ve Mnichovicích a některým dětem studium v hudebním oboru ZUŠ doporučíme. Tyto děti již k dalším talentovým zkouškám chodit nemusí. Pouze ve školce rodiče odevzdají vyplněnou přihlášku.  Nevyučujeme ale pouze obor hudební – určitě uvítáme i toho kdo rád maluje, má zájem o herecké umění či balet nebo scénický tanec. Právě pro vás budou od 1. března 2023 připraveny informace ohledně talentových zkoušek na www.zusricany.cz. Zápisová aplikace na www.zusricany.cz  bude pro vás otevřena 1. dubna do 26. května 2023.

Zápis do všech oborů proběhne v týdnu od 29. 5. – do 2. 6. 2023. Obor hudební, taneční a literárně-dramatický vyučujeme ale pouze v Říčanech. V letošním roce budeme otvírat novou baletní přípravku.

Přijďte, těšíme se na vás a vaše děti!

Spolupráce s Národním divadlem

A jak jsem již uvedla, každým rokem připravujeme pro děti něco nového. V letošním roce se ZUŠ Říčany stala partnerskou ND. Pro děti jsou připraveny na našich webových stránkách sdílené tabulky na zapisování návštěv divadelních představení v II. pololetí. Ještě nejsou úplné, časem doplníme.

Připravujeme práci s profesionály z ND napříč všemi žánry, kteří se budou našim dětem věnovat, budeme pokračovat v návštěvě různých představení a krásnou třešničkou na dortu bude natáčení časosběrného dokumentu, který bude dokumentovat společné partnerství ND a ZUŠ. Natáčení proběhne  ve spolupráci s ČT a Filmovou školou Michael. Na to se opravdu těšíme a děkujeme za tuto možnost!

A na co vás chceme pozvat

Zveme vás 20. března 2023 v 17.30 do Auly ZŠ Mnichovice na malý koncert naší pobočky. Kdo máte zájem o výuku na naší škole, přijďte se podívat. Těšíme se na vás!

Mgr. Iveta Sinkulová, MBA.

ředitelka ZUŠ Říčany

ZUŠ Říčany

Zápis do ZUŠ Říčany

Jako vždy navštívíme v dubnu MŠ ve Mnichovicích a některým dětem studium v hudebním oboru ZUŠ doporučíme. Tyto děti již k dalším talentovým zkouškám chodit nemusí. Pouze ve školce rodiče odevzdají vyplněnou přihlášku.  Nevyučujeme ale pouze obor hudební – určitě uvítáme i toho kdo rád maluje, má zájem o herecké umění či balet nebo scénický tanec. Právě pro vás budou od 1. března 2023 připraveny informace ohledně talentových zkoušek na www.zusricany.cz. Zápisová aplikace na www.zusricany.cz  bude pro vás otevřena 1. dubna do 26. května 2023.

Zápis do všech oborů proběhne v týdnu od 29. 5. – do 2. 6. 2023. Obor hudební, taneční a literárně-dramatický vyučujeme ale pouze v Říčanech. V letošním roce budeme otvírat novou baletní přípravku.

Přijďte, těšíme se na vás a vaše děti!

Spolupráce s Národním divadlem

A na co vás chceme pozvat

Zveme vás 20. března 2023 v 17.30 do Auly ZŠ Mnichovice na malý koncert naší pobočky. Kdo máte zájem o výuku na naší škole, přijďte se podívat. Těšíme se na vás!

Mgr. Iveta Sinkulová, MBA.

ředitelka ZUŠ Říčany