Podzimní tvořivé dílničky

Jak vlastně začaly ty letošní dílničky? Děti ze třetích tříd vyráběly plakáty. Každá třída jich vyrobila více a ten vítězný, se zaslal rodičům a vyvěsil na dveře tříd či školy. Do akce se zapojili 1,2 a 3 třídy.

24.10. v 17:00 již bylo vše připravené a akce mohla začít. Ve třídách hrála příjemná hudba a paní učitelky, družinářky a asistentky čekaly na první rodiče a jejich ratolesti. Maminky a tatínkové s sebou přinesli něco pečeného na zub, školní jídelna nám dodala čaj a sušenek se také sešlo hodně.

A co, že se to vlastně tvořilo? V každé třídě něco jiného, ať už z přírodnin, papíru či jiného materiálu. V 1. třídách podzimní věnec, netopýr, ježek ve 2. třídách sovičky ze šišek a lišky z listí, ve 3. třídách skřítci z listí, pavoučci a lucerničky. Pedagogové vysvětlovali jak na to a děti, jejich sourozenci, maminky i tatínkové, tvořili a pomáhali.

Všichni jsme se společně na chvilku zastavili, povídali si u čaje a užívali si vzájemnosti, tvoření a příjemné atmosféry. Chválou se nešetřilo, protože výrobky se dětem vskutku vydařily.

Pavla Olachová