Sběr kaštanů a žaludů

Sběr kaštanů a žaludů na naší ZŠ

Nástup do školy s nadcházejícím podzimem nám připomněl, že přijde chladné období a pro lesní, volně žijící zvěř to znamená období strádání.

Bylo rozhodnuto, vyhlásíme s Přírodovědnými bloky sběr kaštanů a žaludů, jako v minulých letech. Naším podporovatelem a odběratelem je Školní lesní podnik při ČZU v Kostelci nad Černými lesy spolu s Lubošem Tipmannem. Ten se školou úzce spolupracuje a předává dětem nejednu lesní moudrost.

Mnohé děti se chopily sběru zodpovědně a zaměstnaly při procházkách podzimní přírodou celou rodinu. Není divu, že se tak sebralo téměř 260 kg kaštanů a žaludů.

Tři nejlepší sběrači získali volný vstup i s doprovodem na prohlídku zámku v Kostelci nad Černými lesy a ostatní pamětní list. Na upomínku akce dostali všichni zúčastnění přívěšek „žaludoně“ vyrobeným na školní 3D tiskárně.

Za přírodní blok vyučující Lenka Zajíčková, Jana Jelínková