Výtvarné projekty

Na druhém stupni naší školy proběhlo několik zajímavých projektů.  

Tak například žáci tvořili komiksy na ekologické téma – cíle udržitelného rozvoje, do soutěže společnosti Adra CZ (humanitární a rozvojová organizace, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí). Na výběr měli 17 témat, a mohli si sami vybrat, které podle nich, nejvíce zatěžuje naši planetu. Současně do prací i vložili vlastní návrh, jak daný problém řešit. 

Další oblíbenou aktivitou v rámci výtvarné výchovy je podzimní tvoření v přírodě. A nyní, když je vše nádherně barevné, to jde samo. Podívejte se, jaké krásné obrazy žáci vytvořili na téma Barevné spektrum.  

Zkusili jste někdy barevně vyjádřit význam slov vzájemná pomoc, důvěra, naděje? Žáci 7.A a bloku Art-Life, se o to pokusili pro školní schránku důvěry, a věřte nám, nebyla to snadná práce. Ale výsledek stál za to. Sami jsme napnutí, která kresba vyhraje a bude zdobit tu naši. 

Za učitele R. Kelbich, M. Vigo 

Foto M. Vigo a R. Kelbich