Návštěva studentů z Francie

V týdnu od 9. do 13. 5. 2023 nás po roční projektové práci, která se sestávala z plnění různých úkolů a dopisování, konečně navštívili naši projektoví partneři z francouzského Dijonu. I když se děti již předem znaly díky kontaktům na sociálních sítích, setkání tváří v tvář je samozřejmě úplně jiné. Počáteční ostych, napětí a trochu i strach, jak vše bude probíhat, však rychle opadly a celý týden jsme si spolu všichni moc užili.

Měli jsme velmi nabitý program. Úterý vyplnily seznamovací hry a procházka po Mnichovicích. Ve středu jsme vzali naše hosty na prohlídku Prahy, která byla spojena s poznávací hrou tak, aby si děti co nejlépe prohlédly hlavně Pražský hrad a jeho okolí. Ve čtvrtek dopoledne následovala návštěva tříd prvního stupně, které pro Francouze a jejich české ubytovatele připravily úžasný program. Večer jsme se i s rodiči a dalšími rodinnými příslušníky sešli v naší nové jídelně, dali si něco na zub a děti rodičům předvedly své prezentace na téma, co vše už stačily vidět a zažít. Nakonec jsme v pátek zavítali na celodenní výlet do Kutné Hory. Navštívili jsme katedrálu Svaté Barbory, Vlašský dvůr, České muzeum stříbra s prohlídkou stříbrného dolu, katedrálu v Sedleci a známou kostnici. Celý týden utekl jako voda a při sobotním loučení ukáplo i pár slz.

Chceme i touto cestou poděkovat všem rodičům, sourozencům, babičkám, dědečkům a v neposlední řadě i našim dětem za skvěle zvládnutý týden, vytvoření úžasné atmosféry a příkladnou reprezentaci naší školy.

Všichni se už moc těšíme na naši návštěvu Dijonu v říjnu 2023.

 

Za celý projektový tým

Dominika Švehlová

koordinátorka projektu