Učíme se venku!

V posledních letech se stalo velkým trendem přenést učení ven, za zdi učeben. Nejinak je tomu i u nás v Mnichovicích. Pokud nám to počasí dovolí, utíkáme do přírody a poznáváme svět kolem nás opravdu naživo. Vše, co potřebujeme, si nosíme s sebou nebo si posbíráme cestou.

Pozorujeme okolní přírodu a její změny v rámci ročního období. Chodíme pozorovat ptáčky, přikrmovat zvěř, učíme se poznávat rostliny, pozorujeme pod lupou to, co lidským okem nezahlédneme či si jen tak z přírodnin počítáme příklady a stavíme písmenka či slova.

Pokud se s vámi někde v Mnichovicích potkáme, většinou sklízíme Vaše úsměvy a podporu. Moc  za to děkujeme. I za občasné přimhouření oka, pokud jsme trochu hluční. Když badatelé bádají, většinou to nejde bez vášnivých diskusí :o).

Věříme však, že další Nobelova cena poputuje do Mnichovic.

Za všechny kolegyně z 1. a 2. tříd

Mgr. Jana Cháberová, DiS.