Veselé výhry našich žáků ve Františkových Lázních!

V sobotu 16. 7. ve Františkových Lázních vyvrcholil tamní již 7. ročník mezinárodního festivalu kresleného humoru. Letos byly předány ceny a diplomy nejen dospělým kreslířům, ale tentokrát i autorům z dětské kategorie. Proto jsme soutěžní kresbu zapojili i do hodin výtvarné výchovy. Tématem kreslených vtipů bylo „Jídlo a pití“.  Téměř všechny zaslané kresby byly po celé léto vystaveny na velkých panelech rozestavěných po františkolázeňské kolonádě. V dětské kategorii zabodovali hned tři naši žáci! Na prvním místě se umístil Václav Vilímek, na druhém Nelly Matějková a na třetím Anežka Frýbová. V porotě hodnotící všechny vtipy byl např. syn Jana Wericha – Jiří Werich Petrášek, Ivo Šmoldas, zakladatel časopisu Tapír Mirek Vostrý a Miroslav Adamec. Akci moderoval herec Petr Batěk. Našim žákům velmi gratulujeme a jsme rádi, že dva z nich si našli čas a vydali se do Františkových Lázní přebrat si cenu osobně. Večer po vyhlášení vítězů na akci zahrál Janek Ledecký, takže to měli i s příjemným programem.

Roman Kelbich