Vítězství střídá vítězství

S jarem jsme se ve škole po dvouleté pauze začali připravovat na tradiční sportovní soutěže.

Nejen kluci, ale i holky, vyjeli bojovat na fotbalový McDonald´s Cup. Velkého úspěchu dosáhli fotbalisté ze 3. tříd. S přehledem a celkovým skóre 40:4  vyhráli okresní kolo, kde Miky Malásek získal i cenu pro nejlepšího hráče celého turnaje. Začátkem května se Vlašimi utkali se soupeři v krajském kole. A přestože konkurence byla veliká a náš tým oslabený o jednoho z klíčových hráčů Mikeše Chaluše, zisk bronzových medailí byl zcela zasloužený. K výsledku celého týmu určitě přispěla i obrovská podpora z publika, kterou byli rodiče a prarodiče našich borců. Ale ani kluci ze 4. a 5. tříd nezklamali, v oblastním kole skončili na 3. místě a postoupili do kola okresního.

Nejenom fotbalem však “žijí” naši sportovci. V Senohrabech se konala tradiční Olympiáda čtyř škol, kde se v běhu na 60 a 300 metrů, štafetovém běhu 4 x 150 metrů, skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem utkali kluci a holky od 2. do 5. tříd ze základních škol v Mnichovicích, Senohrabech, Mirošovicích a Velkých Popovicích. Z Mnichovic vyjelo závodit takřka 60 dětí, které získaly 6 zlatých, 7 stříbrných a 7 bronzových medailí. Mnichovická škola se tak stala celkovým vítězem a převzala do svého držení putovní pohár. 

Co je ale důležitější než všechny výhry a vítězství? Radost z pohybu, soudržnost, smysl pro fair play a nadšení, se kterým se děti do zápasů a soubojů vrhaly.

Lenka Hájková